Nowy okres świadczeniowy w 800+
Utworzono dnia 09.02.2026
Przypominany o składaniu wniosków na świadczenie wychowawcze 800+ od 1 lutego do 30 czerwca roku, w którym zaczyna się okres świadczeniowy, otrzymasz prawo do świadczenia od 1 czerwca do 31 maja roku następnego.
Jeśli złożysz prawidłowo wypełniony wniosek z wymaganymi dokumentami:
- od 1 lutego do 30 kwietnia – ZUS rozpatrzy wniosek i wypłaci świadczenie w terminie do 30 czerwca,
- od 1 do 31 maja – ZUS rozpatrzy wniosek i wypłaci świadczenie z wyrównaniem za czerwiec - w terminie do 31 lipca,
- od 1 do 30 czerwca - ZUS rozpatrzy wniosek i wypłaci świadczenie z wyrównaniem za czerwiec - w terminie do 31 sierpnia,
- od 1 do 31 lipca – ZUS rozpatrzy wniosek i wypłaci świadczenie z wyrównaniem jedynie od lipca - w terminie do 30 września,
- od 1 do 31 sierpnia – ZUS rozpatrzy wniosek i wypłaci świadczenie, z wyrównaniem jedynie od sierpnia - w terminie do 31 października.
Wiecej informacji mozna uzyskać:
https://www.zus.pl/-/%C5%9Awiadczenie-wychowawcze-800-


